عواقب نکشیدن دندان عقل

شنبه ٩ تیر ١٣٩٧ ساعت ١١:٣٩ ق.ظ   ( بازدید : 262 نفر )


عواقب نکشیدن دندان عقل چیست؟ 

بسیاری از جراحان و دندانپزشکان معتقد هستند بهترین و مناسب ترین سن جهت کشیدن دندان عقل زیر 20 سال است در این سن هم شما درد کمتری را تحمل خواهید کرد وهم دچار عوارض جانبی کمتری خواهید شد.  

درواقع دندان عقل سومین دندان آسیاب بزرگ است که در انتهای فک قرار گرفته و معمولا در سن 17 تا 21 سالگی رشد خواهد کرد. علت اینکه باید این دندان را کشید این است که نسبت به سایر دندانها خیلی دیر رشد می کند و زمانیکه می خواهد رویش داشته باشد در فک فضای کافی وجود نداشته و همین باعث میشود تا اکثر مواقع به صورت پنهانی و نیمه نهفته در زیر لثه باقی بماند. همین زیر لثه ماندن این دندان باعث می شود تا به صورت تدریجی پوسیده شود و خرابی آن باعث پوسیدگی دیگر دندانها نیز خواهد شد. در برخی موارد حتی نیاز است برای کشیدن دندان عقل در بیمارستان بستری شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت. همچنین یکی دیگر از عوارضی که این دندان میتواند در پی داشته باشد انحراف و بی نظمی سایر دندانها است. 

درد در ناحیه ی مفصل فک و گوش و چشم و حتی سر از عوارض پوسیده شدن دندان عقل هستند که در این مواقع بهترین کار مراجعه به متخصص جراح فک و صورت و خارج کردن دندان عقل میباشد.


منبع : کلینیک ویژه دانشکده دندانپزشکی چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.
جستجو
کلینیک اطفال (۱۹۱۲ بازدید)
عکس22 (۱۸۷۲ بازدید)
دندان (۱۸۲۰ بازدید)
عکس3 (۱۷۵۹ بازدید)
عکس2 (۱۷۲۴ بازدید)
عکس1 (۱۷۰۳ بازدید)
عکس44 (۱۶۹۰ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...